Szukaj w działach:

Czym się kierować przy wyborze wycinarki laserowej do rur i profili?


Obecnie na rynku dostępna jest cała gama wycinarek laserowych do obróbki rur i profili, do wyboru klientów są maszyny oparte na źródłach CO2, fiber, DDL oferujące obróbkę zarówno 2D, jak i 3D. Którą więc z maszyn należy wybrać, aby spełniła stawiane oczekiwania ? Klienci chcąc dobrać optymalne rozwiązanie, muszą odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie.

Do czego służyć ma wybrana maszyna?

Podstawowym kryterium jest oczywiście zakres obrabianych materiałów. 
Na wstępie powinniśmy określić maksymalne i minimalne wymiary detali, które będą obrabiane na maszynie. W przypadku maszyn do obróbki rur i profili kluczowym parametrem jest maksymalna średnica obróbki. Większość wiodących producentów w swej ofercie posiada maszyny obsługujące wymiar do około 150 mm, 220 mm oraz 400 mm. Są to najbardziej popularne rozmiary maszyn dostępnych na rynku.

Oczywiście należy mieć również na uwadze długość obrabianego materiału. 
Mniejsze maszyny oferowane są najczęściej z 6 lub 8 metrowym załadunkiem. W przypadku największych maszyn długość załadunku wynosi nawet 15 metrów.

Pamiętajmy, że w przypadku ciężkich konstrukcji stalowych występujących np. w branży rolniczej oraz budowlanej, bardzo ważny jest maksymalny ciężar przenoszonego detalu. Maszyny przeznaczone do tego typu aplikacji powinny zapewniać udźwig detalu o masie nawet do 100 kg/m. Kolejnym kluczowym elementem maszyny jest zastosowana głowica. Podstawowym rozwiązaniem są wycinarki z głowicą 2D umożliwiające cięcie prostych detali.

W przypadku produkcji detali skomplikowanych, będących częściami złożonych konstrukcji, rekomendowane są maszyny wyposażone w głowicę 3D. 
Zapewniają one możliwość cięcia pod kątem, co w znacznym stopniu ułatwia proces montażu oraz poprawia jakość połączeń spawanych.

Najbardziej zaawansowane maszyny często wyposażone są w szereg narzędzi usprawniających pracę. Szczególnie docenianymi przez klientów rozwiązaniami są głowice gwintująca oraz wiercenia termincznego. Dzięki tym narzędziom klient jest w stanie wykonać cały szereg operacji na jednej maszynie bez konieczności jej przezbrajania. Eliminuje to potrzebę zaangażowania dodatkowych maszyn oraz pracowników.

Wycinarka laserowa do obróbki rur i profili jest urządzeniem wysoce zaawansowanym, decydując się na jej zakup, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, oferowane przez wiodących dostawców.

Więcej na temat tego czym się kierować przy wyborze wycinarki laserowej do rur i profili, w kolejnym odcinku projektu "Porady maszynowe" opowiada Dawid Wolniak z firmy Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o.

Porady przemysłowe 
https://staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/video/format-ekspert-radzi
Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o
https://staleo.pl/katalog-firm/firma/1162/yamazaki-mazak-central-europe-sp-z-o-o-oddzial-w-polsce

YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE SP. Z O.O. ODDZIAŁ W POLSCE
Trasa Renców 33
40-865 Katowice
+48 32 35 004 60
Polecamy:
POWIĄZANE
Lasery światłowodowe WENI SOLUTION ARTYKUŁ SPONSOROWANY Lasery światłowodowe WENI SOLUTION - wracają klienci, a nie produkty....
Wycinarka laserowa Fobia - cięcie oraz fazowanie, arkusze i profile Rosnące koszty zatrudnienia są jednym z głównych czynników, dlatego firmy co...
OPTIPLEX 3015 NEO - najwyższa klasa cięcia blach Firma Yamazaki Mazak zakończyła prace nad nową maszyną laserową 2D do najwyższej klasy ci...
Październik pod znakiem targów STOM Od 6 czerwca decyzją rządu branża targowa została odmrożona. W związku z rozporządzeniem ...
Zautomatyzowany magazyn elementów długich Zwiększenie produktywności przy redukcji powierzchni magazynowej o 70% i równoczes...
PRESS-METAL - Wielkopolskie Centrum Obróbki Blach, Rur i Profili Przedsiębiorstwo PRESS-METAL swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku jako mała rodzinna f...
Partnerzy